Sayfa

Periodict. Nedir?

Periodict., farklı uzmanlık alanlarına ait A’dan Z’ye terim anlam ve açıklamaların, soru & cevap, tartışma ve bilgi paylaşımlarının yapıldığı online sözlük platformudur. Periodict.’in en büyük özelliği, insanların hayatları boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm sözlükleri içerisinde barındıyor olmasıdır.

Doğadaki tüm sözcükler burada.

İlk olarak 55 farklı kategoride sözlük yayınlayan Periodict., yeni yazar ve üyeleriyle birlikte diğer kategorilerdeki sözlüklerini de en kısa zamanda yayınlamayı hedefliyor. Farklı dillerdeki yayın desteği hazırlıkları ise devam ediyor.

Periodict.’le tüm sözlükler tek platformda.

Kulanıcılarına bir sözlükten çok daha fazlasını sunan Periodict.’le, hayat boyu öğrenebilir, sorgulayabilir ve gelişiminizi izleyebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Üyeler, her yazdıkları yazı ve cevaplardan periopuanlar (Pp) kazanır. Her sözlüğün kendine özgü ünvanlarının olduğu platformlarda yazarlar kazanacağı periopuanlarla sözlüklerdeki konum ve yetkilerini belirler.

Periodict., bilgiyi düzenli hale getirmek ve en faydalı içeriğe en hızlı erişimi sağlamak için kullanıcı oylarını referans alır. İçerikleri oy ve okunma sırasına sokarak faydalı yazıların ve cevapların daima üstte kalmasını sağlar.

Periodict.’e üye olarak;

• İlgi ve uzmanlık alanınızdaki terimlerin anlam ve tanımlarını araştırabilir,

• Gündemdeki gelişmeleri takip edip, yeni gündem oluşturabilir,

• Mesleki bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilir,

• Soru sorup, cevap yazabilir, yapılan tanımlara ve cevaplara yeni yorumlar getirebilir,

• Yazılara, puan (+,-) vererek sözlükte önem ve sırasını belirleyebilir,

• Yazdığınız tüm soru ve cevaplardan periopuanlar kazanarak sözlükte yetkinizi artırabilir,

• Platformdaki tüm sözlüklerde yazabilir ve araştırma yapabilirsiniz.

Amaç

Periodict., insanların hayatları boyunca okuyarak ve yaşarak öğrendikleri kelime ve kavramları internet ortamında düzenli hale getirmek, iş ve gündelik hayatta karşılaştıklara sorunlara ışık tutmak ve bu bilgileri her zaman ve her yerden erişebilir kılmak istiyor.

Periodict., internetin en büyük, en faydalı ve en düzenli sözlüğü olmayı hedefliyor.
– Ulaşılamayan bilgi değersizdir-

Periodict., yazar ve kullanıcılarına öğrenmeleri, öğrendiklerini ve bilgilerini sorgulayabilmeleri için demokratik bir bilgi ve tartışma platformu sunuyor. Tüm üyeler yazarak, yorum yaparak ve puan vererek bilginin büyümesine ve düzenlenmesine katkı sağlıyor. Bunun için Periodict., yazar ve kullanıcılarını öğrenmeye, paylaşmaya ve tartışmaya açık, sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyor.

Periodict., herkesi uzman olduğu veya ilgilendiği konularda yazmaya çağırıyor.
– Unutmayın, Periodict.’te herkese göre bir sözlük vardır-

 

Sözlüğün gelişimine destek vermek, yenilik ve gelişmeleri yakından izlemek için bizi takip edin. Eleştiri ve önerilerinizi info@periodict.com adresine gönderebilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

Periodict.com

Facebook

Twitter